Bez masek.

Obserwuję. Przyglądam się. Łapię spojrzenia. Tworzę w swojej głowie własną rzeczywistość, maluję sobie Twój obraz w głowie. Bawię się w artystę. Rysuję Cię od podstaw. Stoimy naprzeciwko siebie nago, głęboko patrząc sobie w oczy. Zero oszustwa. Maski i grane role każdego dnia przed innymi zostawiamy w przedpokoju. W miejscu pełnym luster stoimy wpatrzeni w siebie. Bez dotyku. Bez słów. Bez kłamstw. Bez pozorów, ubrań. Naturalni, prawdziwi, bez warstw ubrań, bielizny. Z bliznami zebranymi przez X lat życia, bo ciało jest jak kartka, która zapisuje sobie wyrywkowo nasze działania na skórze. Z pieprzykami, z wystającym tym, wklęsłym tamtym. Odważysz się…spojrzeć drugiej osobie prosto w oczy, bez wstydu, skrępowania, tworzenia lepszego obrazu siebie niż jest w rzeczywistości w codziennym życiu? Chodź, porozmawiamy…

Każdego dnia gramy. Przed sobą, szefem w pracy, na uczelni, rodziną, parterem/partnerką. Nie musi to być nieuczciwa gra… Dla każdego z naszego otoczenia przedstawiamy inny profil siebie, zakładamy inną maskę. Inaczej zachowamy się na rodzinnym obiedzie, w łóżku, na rodzinnym obiadku u babci. Jest to naturalne, pytanie: ile w tym wszystkim jest Ciebie? Jak często działasz zgodzie z sobą, a ile poświęcasz czasu i myśli by zadowolić innych?

Czy robisz w życiu naprawdę to co kochasz? Jaka jest Twoja pierwsza myśl po przebudzeniu? Czy w natłoku obowiązków słuchasz siebie, swojego organizmu, swoich potrzeb? Wiesz co lubisz, masz czas na realizację marzeń? Dbaj o siebie, kształtuj każdego dnia swoją osobowość, ucz się. Poznawaj, podróżuj, rozmawiaj z ludźmi, nie działaj schematycznie. Masz ochotę wyjść na spacer o 23 z kimś bliskim? Nie bój się, że odmówi, nie dowiesz się jeżeli nie spróbujesz. A może będzie to najpiękniejsza noc w Twoim życiu. Żyj każdego dnia tak jakby miałby to być ostatni dzień Twojego życia.

Łap chwile… Smakuj życie… Zapominaj się… Twórz najpiękniejszą rzeczywistość według własnego scenariusza.

Chcesz się z kimś umówić? Zaproponuj. Nie myśl, co kto może sobie o Tobie pomyśleć. Działaj. Masz dbać o siebie. Domyślanie się co/kto/kiedy tworzy największą blokadę w Twojej głowie. Blokuje Twoje działanie. A masz ciągle iść do przodu.

Chcesz spełnić swoje marzenia? Nie odkładaj ich na później. Wyznacz je sobie jak cele do zrealizowania, nie pozwól im być tylko w Twojej głowie, wprowadź je życie. Zbierz fundusze, ludzi, chęci by tego dokonać. Sam musisz zadbać o swoje szczęście. Nikt nie zrobi tego lepiej od Ciebie.

Jesteś na imprezie? Baw się tak jakby nie miało być jutra. Celebruj chwile ze znajomymi, tańcz aż będą bolały Cię nogi, daj się ponieść emocjom. Spraw by każde spotkanie miało w sobie coś wyjątkowego.

Spotykasz się z kimś i zależy Ci na nim? Całuj tak jakby miał to być ostatni pocałunek w Twoim życiu. Dotykaj tak jakbyś robił to pierwszy i ostatni raz w swoim życiu. Nie odkładaj uczuć na później, „później nie istnieje”. Nie wiesz czy to nie jest ostatni dzień Twojego życia, żyj na 100 %. Ten dzień już się nie powtórzy, nigdy nie wróci. Nie marnuj swojego czasu, każdy z „wielkich” ludzi ma 24 h w przeciągu doby. Pytanie: jak je wykorzystali, że są obecnie w tym miejscu w swoim życiu?

Nie każdy z nas dotrze na szczyt, nie każdy marzy o tym samym, stąd brak uniwersalnego sposobu na szczęście. To Ty musisz go odkryć i pielęgnować. Sam określasz sobie granice, one są tylko w Twojej głowie. Tylko nie mów, że nie potrafisz! Co najwyżej może Ci się nie chcieć… Tylko potem nie narzekaj, nie zazdrość szczęścia innym. Nie życz drugiemu człowiekowi przykrych zdarzeń i aby „potknął się” o te swoje szczęście. Nie witaj się z krzywym uśmiechem na twarzy, udając sympatię. Żyj zgodnie z sobą. Nie szukaj wad w innym człowieku, a doszukuj się piękna. Każdy z nas ma przecież jakąś zaletę, skup się na pozytywach. Wieczne doszukiwanie się nieszczęścia, tworzenie problemów w swojej głowie nie poprawi i nie zmieni Twojego życia.

Jeśli nie możesz latać, to biegnij. Jeśli nie możesz biec, to idź. Jeśli nie możesz iść, to się czołgaj, ale bez względu na to wszystko- nie przestawaj posuwać się naprzód.

Doceniaj małe rzeczy,bo kiedyś możesz spojrzeć w przeszłość i zauważyć ze te małe chwile były najważniejszymi i najpiękniejszymi w Twoim życiu…

Będę Twoim najlepszym wspomnieniem, K.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s